Banner
Websitemizi sizin için yeniliyoruz. Şu an bir Demo/Test sistemindesiniz. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın.

Duygusal Bağ

Duygusal Bağ

Shibaride asıl vurgulanmak istenen şey bağın kendisi değil, iplerin rigger’ınin ellerinde nasıl dans ettiği, kolun uzantısı gibi nasıl aktığı, bottom’ın üzerinde nasıl konumlandırıldığıdır.

Japon ip esaretinde, esaretin kendinden çok, o esarete gidilen yolla ilgilenilir. Batı esaretinden farklı olarak ‘’kokoro’’ dedikleri ‘kalp, ruh ve zihin’ üçlüsünü içeren bir disiplindir burada söz konusu olan. Aslında shibari için ip yardımıyla yapılan bir güç değişim sahnesi diyebiliriz.

Rigger sahnenin gidişatını bağlanan kişinin iplere gösterdiği duygusal ve fiziksel tepkilerine göre yönlendirir. Bir shibari sahnesinde bağlanan kişi farklı duygular yaşar. Günlük hayatınızda birçok sorumluluğunuz, kontrolünüzde olan birçok durum mevcuttur, lakin bağlandığınız an kontrolü karşı tarafa verip tüm bunlardan feragat edersiniz. İlk defa bağlanıyor ve bu duyguya erişiyorsanız, anın doğru yönlendirilmesi zor olabilir. Başka bir örnek vermek gerekirse; askıda yüzünüz yere gelecek ve elleriniz arkada olacak şekilde sabitsiniz diyelim. ‘Her an düşecek ve kendinizi korumadan yoksunsunuz’ hislerinin uyandırdığı endişe, top kişiye ve iplere olan güveninizle çatışır. Kendinizi tamamen bırakabilirseniz, o ip sarhoşluğunu tadabilirsiniz.

Tüm bunlar ışığında duygusal bağlar shibaride daha göz alıcı ve estetik bulunur. Çünkü birbirlerini tanıyan, ilişkileri kuvvetli bireylerin sahneleri daha rahat ve güven vericidir. Doğru yapıldığında bağlananların nasıl dingin ve güzel göründüklerini gözlemleyebilirsiniz. Neticede shibari sadece birini güzel düğümlerle bağlamaktan ibaret değil. Bağlaştığınızda partnerinizle hissettiğiniz o karşılıklı duyguların yoğunluğu sizi birlikte bir yolculuğa çıkarır ve birbiriniz hakkında daha çok şey keşfedersiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

X
X
X
X