Banner
Websitemizi sizin için yeniliyoruz. Şu an bir Demo/Test sistemindesiniz. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın.

Biz Kimiz?

2016’dan beri

Hikayemizi Keşfedin!

Shibari / Kinbaku ilgilileri için doğru kaynak ve güvenli alan sunuyoruz.

Güvenilir Kaynak

Türkiye'nin İlk Shibari Topluluğu!

Japon ip esareti olan shibari ilgilileri ve uygulayıcıları için doğru kaynak ve alan olmayı amaç edinerek 2016 yılından bu yana bu sanat ile ilgilenenler ile birlikte her geçen gün büyüyen ve kalıcı arkadaşlıklar kazanan bir topluluk haline geldik.

Shibaristanbul'da

Japon ip esareti shibari veya kinbaku'ya ilgi duyan yeni katılımcılara ulaşmayı, keşiflerinde yardımcı olmayı ve doğru temeller üzerinde teşvik etmeyi, mevcut uygulayıcılar için doğru ve kaliteli kaynaklar derlemeyi hedefliyoruz.

Herkese Eşitlik

Güvenli...

ve ulaşılabilir!

Cinsiyet ve yaştan bağımsız her bireye güvenli alan sağlayarak saygı çerçevesinde, yargılardan uzak şekilde shibari / kinbaku sanatının keyfini çıkartıyoruz.

Hemen şimdi

Bize Katılın

Her hafta blogumuza yeni içerikler ekleniyor ve büyümeye devam ediyoruz.

Bizi takip ederek shibari ve kinbaku özelinde birçok faydalı konuya kolayca ulaşabilirsiniz.

RopeJam

RopeJam

Eğitici, Editör, Rigger

RopeJam 1986 doğumlu, tıp hekimidir. İp esaretine ilgisi çocukluğuna kadar dayanmaktadır ama gerçek anlamda shibari ile tanışması, 2015/2016 yıllarında tıpkı kendi gibi ip esaretine ilgi duyan arkadaşları ile başlar. Türkiye’de shibari ile ilgili herhangi bir oluşum olmaması, daha deneyimli ve ilgili insanlarla iletişim kurma hevesi, Shibaristanbul’un kurulması konusunda kendisini tetiklemiştir. Araştırmalar ve dünyaca ünlü birçok ustadan aldığı birebir eğitimlerle kendini bu alanda geliştirmiştir. Günümüzde halen eğitimler vermeye devam etmektedir.

Bonus

Bonus

Yazar, Eğitimci, Model

Bonus 1988 doğumlu, iş insanıdır. 20'li yaşlarının başında esaretten hoşlandığını keşfetmiştir. Deneyim ve araştımalar sonucu özellikle ip esaretine ilgisi artmıştır. Yine de gerçek anlamda shibari ile tanışması uzun yıllarını almıştır. Genellikle bağlanmayı tercih etse de, 'usta bir rigger' olma hevesiyle bağlamayı da öğrenmektedir. Şimdilerde RopeJam ile birlikte eğitimler vermektedir.

X
X
X
X