Banner
Websitemizi sizin için yeniliyoruz. Şu an bir Demo/Test sistemindesiniz. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın.

Ne Zaman Birilerini Asabilirim?

Ne Zaman Birilerini Asabilirim?

Shibariye ilgi duyan çoğu kişiyi askı esareti (suspention/suspend) cezbeder. Bağlamayı öğrenmeye başlayan birçok kişi de başlangıç seviyelerini hızlıca atlayıp nasıl askıya alacağını bilmek ister. Lakin gelin görün ki temel bilgileri üstün körü öğrenmek, potansiyelinizi sınırlar, kendinizi geliştirmenize ve hatta ileri seviyelerde daha sığ bağlar yapmanıza vesile olur, muhtemel kazalara değinmedik bile.

Temel eğitimlerin büyük çoğunluğu güvenlik ve rıza kavramları üzerinde gerçekleşir. Büyük ustalar da güvenlikten çokça bahsederler. Buna rağmen birkaç eğitim almış ve öğrendiklerini henüz pekiştirmemiş birçok kişi partnerini askıya almayı deniyor. Asabildiğini gördüğünde ise ‘ben oldum’ diyor, lakin göz ardı ettiği detaylar birçok açıdan fazlaca risk barındırıyor. Usta bir riggerın dahi sinir yaralanmaları oluşturabileceği eylemlerden bahsediyoruz, bir de acemileri düşünün? Bu gibi durumlar yüzünden yurt dışında komünlerinden uzaklaştırılmış çokça kişi mevcut.

Düzenli pratiklerle öğrendiklerinizi güçlendirmelisiniz. Bir zaman sonra parmaklarınız ipin yönünü hesaplamadan ilerleyecek. Neticede kas hafızası üzerine yapılan onca araştırma, pratik yapmanın ehemmiyeti açısından sağlam referans. Kaldı ki o ipin elinizde akar gibi hareket etmesini, anı kesen duraksamaların olmamasını pratikle kazanabilirsiniz.

Hem kendi gelişiminiz hem partnerinizin güvenliği adına temel bağları öğrenmeye zaman ayırmalısınız. Neticede hiçbir alanda üst seviyelere pat diye çıkılmıyor. Kaldı ki donanım ve oturmuş temel bağ teknikleri ile doğru şekilde askıya almak inanın zor değil. O aşamaya geldiğinizde ne kadar kolay adapte olduğunuza şaşıracaksınız.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

X
X
X
X