Merak Ettikleriniz

Sık Sorulan
Sorular

Aradığınız cevaplar bunlar değilse, bizimle iletişime geçerek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bize ulaşmaktan çekinmeyin!
Shibaristanbul, Türkiye’deki ilk shibari, kinbaku topluluğudur. Japon ip esareti olan shibariye ilgi duyan ve uygulayanlar için doğru kaynak ve alan olmayı amaç edinmiştir RopeJam’in kurduğu ve her geçen gün kalıcı arkadaşlıklar kazanarak büyüyen bir topluluktur.
Etkinlik sayfalarımızdan veya mağazamızdan bilet satın alarak yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Tüm Etkinliklerimiz

Bağlamak veya bağlanmak için yanında bir partner getirmen harika olur. Ama bunlar için mutlaka bir partner ile katılacaksın gibi bir kaide yok. Başlangıç seviyesindeki eğitimlerde düğümleri, bağları kendi üzerinde de deneyebilirsin. Etkinliklerimizde doğru iletişim kurarak, belki de ilk defa tanışacağın insanlarla pratik yapma şansı elde edebilirsin. İleri seviye eğitimlerimiz için model/partner gereklidir, bunu etkinliklerimizin uyarı bölümünü okuyarak öğrenebilirsin.

Hayır. Pratik yapmak için veya fotoğraf çekmek için hali hazırda beraber çalıştığımız veya çalışabileceğimiz birçok insan tanıyoruz. O yüzden şu an, böyle bir arayışımız yok. Ama aramıza katılmak, topluluğumuzun bir parçası olmak için etkinliklerimizde her zaman senin için bir yer olacak.

Herhangi bir rope bottom arayışımız yok. Henüz kimseye rope session gibi bir şey sunmuyoruz. Sunmayı düşündüğümüzde duyurusunu mutlaka yaparız.


Bağlanmak için kendine bir partner edinebilirsin veya hali hazırda rope bottom arayan rope top’lardan biriyle iletişime geçebilirsin. Rope Jam etkinliklerimizde topluluğumuzun diğer üyeleri ile iletişime geçerek isteğinizi müzakere edebilirsin.

Dress Code’umuz: “Rope Casual”


Bağlamak ve bağlanmak için “rahat” kıyafetler giymeni tavsiye ediyoruz. İçerisinde rahatça hareket edebildiğin, katlantı yapmayan kıyafetler tercih sebebi. Daha açık olmak gerekirse ip esareti için en iyi tercihler yoga taytları, koşu tshirtleri gibi spor kıyafetleridir. Ayrıca güvenliğin için yüzük, küpe, piercing gibi vücut üzerinde bulunan metal aksesuarları mümkün olduğunca az kullanmanda ya da çıkarmanda fayda var.


Shibaristanbul ve etkinliği düzenleyeceğimiz mekanların Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği hiçbir koşul altında kamusal çıplaklığı kabul etmediğini unutmayın.

Elbette.


Yabancı konuk sanatçılarımız ile gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde yabancı dil bilmeyen katılımcılarımız için gönüllü tercümanlarımız zevkle yardımcı olacaklardır.

Evet, elbette düşünüyoruz ve bu konuda çok istekliyiz. Zaman zaman farklı şehirlerde etkinlikler düzenliyoruz, ancak başka bir şehirde yapılacak workshop, performans, grup dersleri vb. etkinliklerde hem stüdyo/uygun mekan kiralamak hem de kendi konaklama ve yolculuk masraflarımızı çıkartabilmek için yeterli katılımcı sayısına ulaşmamız gerekiyor.


Bu yüzden farklı şehirlerdeki eğitim taleplerini mümkün olduğu müddetçe online olarak değerlendirmeye çalışıyoruz.

Scroll to Top