SIKÇA SORULAN SORULAR

Topluluğumuz, eğitimlerimiz ve kurallarımız ile ilgili en çok merak edilen soruları Sıkça Sorulan Sorular bölümünde cevaplandırdık.

Aradığınız cevabı bulamıyorsanız, farklı sorularınız için iletişim butonu ile bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Shibaristanbul; Japon Shibari, Kinbaku sanatı ile ilgilenen gönüllüler tarafından 2017 yılının Aralık ayında Eylül ve RopeJam'in temelini attığı bir topluluktur. Aynı zamanda Türkiye'deki ilk rope komünitesidir ve gelişmesi için her gün çaba sarf etmektedir.

Amacımız Türkiye'de Rope Bondage, Shibari, Kinbaku'nun gelişmesine katkı sağlamak; kendimizi her geçen gün Shibaristanbul olarak, bu konularda daha yetkin kılmak; öğrenmek isteyen herkese eğitim olanakları sunmak ve rope komünitesinin gelişmesine katkı sağlayarak güzel ve kalıcı arkadaşlıkların temellerini atmaktır.

Eğitim ve etkinliklerimize katılmak için websitemizin iletişim bölümündeki formu doldurarak bize ulaştırabilir veya sosyal medya hesaplarımız ile iletişime geçerek kayıt yaptırabilirsiniz.

Bağlamak veya bağlanmak için yanında bir partner getirmen harika olur. Ama bunlar için mutlaka partnerin ile katılacaksın gibi bir durum yok. Doğru insanlarla doğru iletişimi kurarak bu etkinlikte belki de ilk defa tanışacağın insanlarla pratik yapma şansını elde edebilirsin veya başlangıç seviyesindeki eğitimlerde düğümleri, bağları kendi üzerinde de deneyebilirsin. Bazı eğitimlerimiz için model/partner gereklidir, bunu etkinliklerimizin uyarı bölümünü okuyarak öğrenebilirsin.

Dress Code’umuz “Rope Casual” :)

Bağlamak ve bağlanmak için “rahat” kıyafetler giymenizi tavsiye ediyoruz. İçerisinde rahatça hareket edebildiğiniz, katlantı yapmayan kıyafetleri tercih edin. Daha spesifik olmak gerekirse rope bondage için en iyi tercihler yoga taytları, koşu tshirtleri gibi spor kıyafetleridir.
 Ayrıca güvenliğiniz için yüzük, küpe, piercing gibi vücut üzerinde bulunan metal aksesuarlarınızı mümkün olduğunca az kullanın ya da çıkartın.
 Shibaristanbul ve etkinliği düzenleyeceğimiz mekanların Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği hiçbir koşul altında kamusal çıplaklığı kabul etmediğini aklınızdan çıkartmayın.

Pratik yapmak için kendi iplerinizi getirmelisiniz. Bu etkinlik her çeşit ve kalınlık ipe açık olarak planlandı ancak sıklıkla tercih edilen ipler 6-8 mm jute, hemp gibi doğal lifli ipler olacak. Kendi ipi olmayan ama pratik yapmak isteyen katılımcılar için sınırlı sayıda ip bulundurmaya çalışacağız ama söz vermiyoruz, biz iplerimizi çok severiz :)
 Pansuman makası ya da kemer kesici gibi güvenlik enstrümanlarınız her daim yanınızda olsun!

Elbette. Yabancı konuk sanatçılarımız ile gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde yabancı dil bilmeyen katılımcılarımız için gönüllü tercümanlarımız zevkle yardımcı olacaklardır.

Hayır. Pratik yapmak için veya fotoğraf çekmek için hali hazırda beraber çalıştığımız veya çalışabileceğimiz bir çok insan tanıyoruz. O yüzden şu an böyle bir arayışımız yok. Ama aramıza katılmak, topluluğumuzun bir parçası olmak için etkinliklerimizde her zaman senin için bir yer olacak.

Herhangi bir rope bottom arayışımız yok. Henüz rope session gibi bir şey sunmuyoruz kimseye. Sunmayı düşündüğümüzde duyurusunu yaparız ve rezervasyon alırız.

Bağlanmak için kendinize bir partner edinebilirsiniz veya hali hazırda rope bottom arayan rope top'lardan biriyle iletişime geçebilirsiniz. Rope Jam etkinliklerimizde topluluğumuzun diğer üyeleri ile iletişime geçerek isteğinizi müzakere edebilirsiniz.

Evet düşünüyoruz ve bu konuda çok istekliyiz. Zaman zaman farklı şehirlerde etkinlikler düzenliyoruz. Ama başka bir şehirde yapılacak workshop, performans, grup dersleri vb. etkinliklerde hem stüdyo veya uygun bir mekan kiralamak hem de kendi konaklama ve yolculuk masraflarımızı çıkartabilmek için yeterli katılımcı sayısına ihtiyacımız var.

Kar amacı gütmeyen bir topluluğuz, zarara geçmediğimiz sürece her yere gidip etkinlik yapmak isteriz kar elde etmeyi düşünmeden.

BİZİ TAKİP EDİN!

Copyright (c) 2017 SHIBARISTANBUL