TOPLULUK KURALLARIMIZ

Shibari topluluğumuzun etik değerleri, etkinliklerimizde katılımcılarımızdan beklediğimiz
nezaket kurallarımız hakkında detaylı bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

  • Shibaristanbul; Seks, Irk, İnanç, Beden Pozitif Oluşumdur - Irk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dini inanç, görünüm, beden, yaş, engellilik durumu ya da önemli hastalığa dayanarak diğer kişilere karşı şiddeti destekleyemez, doğrudan saldıramaz veya tehditlerde bulunamazsınız. Ayrıca, temel amacı bu kategorilere dayanarak başkalarına zarar vermek olan hesaplara izin vermeyiz. Shibaristanbul, fiziksel etkinliklerinde diğer katılımcıları rahatsız eden, taşkınlık yapan, taciz eden, küfür ve şiddet içerikli söylemlerde bulunan kişilerin ortamı hemen o an terk etmesini istemek zorunda kalabilir.
  • Etkinliğin gizliliğine saygılı olun - Kişilerin gizliliklerini/anonim kalma isteklerini göz ardı etmeyin. Size kendi rızaları ile vermedikleri sürece katılımcılardan nerede yaşadıkları, ne iş yaptıkları, gerçek isimleri gibi kişisel bilgilerini talep etmeyin. Bu konularda ısrarcı olmak kötü bir izlenim yaratmanıza sebep olabilir. Israrla kişisel bilgi talep eden katılımcıları organizasyon ekibine hemen bildirin. Sorunları daha sonra anlamaya çalışmaktansa yerinde müdehale etmenin daha barışçıl olduğuna inanıyoruz. Genel kural olarak fotoğraf çekimlerine izin vermiyoruz. Kendi yaptığınız düğümü yada başkasının yaptığı çalışmayı fotoğraflamak istediğinizde ekip üyelerimize bildirirseniz gerekli koşullar sağlandığında fotoğraf çekmenize olanak sağlanabilir. Çalışma gruplarımızda fotoğraf karesindeki herkesin rızasını almak koşulu ile fotoğraf çekebilirsiniz, çektikten sonra herhangi biri ile veya herhangi bir yerde paylaşmak için de karede bulunan herkesin rızasını her fotoğraf için ayrıca almalısınız.
  • Burada herkes eşit - Katılımcılar kinky taraflarında nesneleştirilmekten ya da aşağılanmaktan hoşlanıyor olsalar bile workshop etkinliği sadece sosyalleşmek ve öğrenmek için, oryantasyonunuzu kapının dışında bırakın. Dom, sub, köle v.b. karakterinde davranışlarda, "efendim, sahibem, kölem" gibi söylemlerde bulunmanız kamusal/sosyal alanlarda hoş karşılanmaz. Etkinlik sırasında katılımcılara saygılı ve dostça davranmanızı bekliyoruz.
  • Kafalar hep güzel - Bütün workshop, eğitim ve diğer etkinliklerimiz alkolsüz etkinlikler olarak planlanırlar, uyuşturucu etkisinde ya da alkollü bir şekilde kapıya gelen katılımcılarımızdan gitmelerini istemek zorunda kalabiliriz. Özellikle alkollü veya uyuşturucu etkisi altındayken bağlamak, bağlanmak kötü sonuçları doğurabilir.
  • Konuşan kültür - Etkinlik sırasında sizi rahatsız eden herhangi bir durumda ya da aklınıza takılan bir soru ya da eleştiriniz hakkında ekibimiz ile konuşmaktan çekinmeyin. Rahatsızlığınız hakkında çözüm üretebilir, sorularınızı cevaplayabiliriz. Gerekli hallerde ekibimiz ilettiğiniz konu hakkında size geri bildirimde bulunacak ve bilgilendirecektir.
  • Rıza olmazsa olmaz! - Birini bağlamak istiyorsanız; bağları veya düğümleri biri üzerinde denemek istiyorsanız mutlaka o kişiden izin alın. Birini bağlama gereği dahi ona dokunacak olsanız mutlaka rızasını alın. Her şeyi sorun, en ufak bir konuda bile rıza alın. Rızanız dahilinde olmayan ve sizi rahatsız eden en ufak bir anda bile ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin, anında bu gibi durumlara müdahale edebilmek için gözümüz her zaman açık olacak.
  • Aksini söylemediğimiz sürece play party düzenlemiyoruz! - Etkinliklerimiz bir play party değildir ve play partye dönüşmeyecektir. Bu konuda katı bir duruş sergileyeceğimizi ve taviz vermeyeceğimizi aklınızda bulundurmanızı isteriz. 

BİZİ TAKİP EDİN!

Copyright (c) 2017 SHIBARISTANBUL