Topluluk ve Nezaket Kurallarımız

Katılımcılarımızdan etkinliklerimizde ve kişiler arası etkileşimlerde beklediğimiz ve önem verdiğimiz nezaket kurallarımız

Shibaristanbul; Seks, Irk, İnanç, Beden pozitif oluşumdur.

Irk, etnik köken, ulusal köken, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dini inanç, görünüm, beden, yaş, engellilik durumu ya da önemli hastalığa dayanarak diğer kişilere karşı şiddeti destekleyemez, doğrudan saldıramaz veya tehditlerde bulunamazsınız. Ayrıca, temel amacı bu kategorilere dayanarak başkalarına zarar vermek olan hesaplara izin vermeyiz. Shibaristanbul, fiziksel etkinliklerinde diğer katılımcıları rahatsız eden, taşkınlık yapan, taciz eden, küfür ve şiddet içerikli söylemlerde bulunan kişilerin ortamı hemen o an terk etmesini istemek zorunda kalabilir.

Konuşan Kültür

Etkinlik sırasında sizi rahatsız eden herhangi bir durumda, aklınıza takılan bir soru ya da eleştiriniz hakkında ekibimiz ile konuşmaktan çekinmeyin. Rahatsızlığınız hakkında çözüm üretebilir, sorularınızı cevaplayabiliriz. Gerekli hallerde ekibimiz ilettiğiniz konu hakkında size geri bildirimde bulunacak ve bilgilendirecektir.

Burada herkes eşit!

Katılımcılar kinky taraflarında nesneleştirilmekten ya da aşağılanmaktan hoşlanıyor olsalar bile workshop etkinliği sadece sosyalleşmek ve öğrenmek için, oryantasyonunuzu kapının dışında bırakın. Dom, sub, köle v.b. karakterinde davranışlarda, “efendim, sahibem, kölem” gibi söylemlerde bulunmanız kamusal/sosyal alanlarda hoş karşılanmaz. Etkinlik sırasında katılımcılara saygılı ve dostça davranmanızı bekliyoruz.

Kafalar hep güzel

Bütün workshop, eğitim ve diğer etkinliklerimiz alkolsüz etkinlikler olarak planlanırlar. Keyif verici madde etkisinde ya da alkollü bir şekilde kapıya gelen katılımcılarımızdan gitmelerini istemek zorunda kalabiliriz. Özellikle alkollü veya keyif verici madde etkisi altındayken bağlamak, bağlanmak kötü sonuçları doğurabilir.

Etkinlikte gizliliğe saygılı olun.

Kişilerin gizliliklerini/anonim kalma isteklerini göz ardı etmeyin. Size kendi rızaları ile vermedikleri sürece katılımcılardan nerede yaşadıkları, ne iş yaptıkları, gerçek isimleri gibi kişisel bilgilerini talep etmeyin. Bu konularda ısrarcı olmak kötü bir izlenim yaratmanıza sebep olacaktır. Israrla kişisel bilgi talep eden katılımcıları organizasyon ekibine hemen bildirin. Sorunları daha sonra anlamaya çalışmaktansa yerinde müdehale etmenin daha barışçıl olduğuna inanıyoruz. Genel kural olarak fotoğraf çekimlerine izin vermiyoruz. Kendi yaptığınız düğümü ya da başkasının yaptığı çalışmayı fotoğraflamak istediğinizde ekip üyelerimize bildirirseniz gerekli koşullar sağlandığında fotoğraf çekmenize olanak sağlanabilir. Çalışma gruplarımızda fotoğraf karesindeki herkesin rızasını almak koşulu ile fotoğraf çekebilirsiniz, çektikten sonra karede bulunan herkesin rızasını her fotoğraf için ayrıca aldıktan sonra herhangi biri ile veya herhangi bir yerde paylaşabilirsiniz.

Aksini söylemediğimiz sürece play party düzenlemiyoruz!

Etkinliklerimiz bir play party değildir ve play partye dönüşmeyecektir. Bu konuda katı bir duruş sergileyeceğimizi ve taviz vermeyeceğimizi aklınızda bulundurmanızı isteriz.

Scroll to Top