Banner
Websitemizi sizin için yeniliyoruz. Şu an bir Demo/Test sistemindesiniz. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın.

Zamanın Bağlaşmaya Etkisi

Zamanın Bağlaşmaya Etkisi

Bir shibari sahnesi sadece ip, desen ve bağlardan oluşmaz. Nihayetinde insanlardan oluşur. Bağlı kişi ilginin merkezi gibi görünse de – eğer ki self-tie’dan bahsetmiyorsak- ortaya çıkan şey aslında tarafların arasındaki etkileşimdir.

Performans anında sadece izleyici tarafında olsanız dahi mutlaka sahneye kattığınız etkileşim vardır. Pekâlâ ‘nedir bu etkileşim’ diye soracak olsak, bir şekilde shibarinin içinde olan hemen hemen her birey, taraflar arasındaki o duygu yoğunluğuna, enerjiye, çekime vs. değinecektir kuşkusuz.

Biri ile ilk defa bağlaşıyorsanız, her ne kadar öncesinde konuşsanız ve müzakere etseniz, detaylandırsanız da o bedenle ya da o bağlarla ilk defa tanışacağınız için tedirginlik içinizde kalabilir. Farkında olmasanız da bu durum sahneye yansır. Şahsen sözlü iletişime açık olmayı her zaman isterim lakin zamanla yerini sözsüz iletişime bırakması kadar tatmin edici çok az şey var. Artık bağa ve karşınızdakine güveniniz ve teslimiyetiniz daha fazladır. Bağlaştıkça söz konusu etkileşiminiz boyut değiştirir. Dolayısı ile içinde bulunduğunuz sahne hem sizi hem o anda bulunan herkesi daha fazla içine alır.

Dokunuşlarınız değişir. Nefes alışınız, vücuda verdiğiniz şekil değişir. Aldığınız haz yükselir. Kendinizi daha iyi dinlersiniz. Diğer yandan karşınızdaki kişiyi de daha iyi dinlersiniz, anlarsınız, yakınlaşırsınız. Bağlaşmak aranızdaki görünmez bağı kuvvetlendirir, derinleştirir.

Hissetmek isteyeceğiniz duyguları ele alırsak bağlaştığınız kişinin partneriniz olması önemli değil. Sahne sonunda hissettiğiniz naiflik bağlaştıkça daha da yükselir. Sahneyi estetik, güzel ve ilgi çekici kılan bu etkileşimlerdir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

X
X
X
X